תפריט נגישות

סרן גבריאל גבי בן ארצי (פרידלנדר) ז"ל

גבריאל בן ארצי
בן 21 בנפלו
בן ציפורה ואברהם
נולד בתל אביב
בכ"ו בשבט תשט"ז, 8/2/1956
התגורר בתל אביב
התגייס ב-ינואר 1974
שרת בחיל האויר
יחידה: טייסת 69
נפל בעת מילוי תפקידו
בכ"ג באייר תשל"ז, 10/5/1977
מקום נפילה: גבעת הנ"ד (סמוך ליריחו)
באזור בקעת הירדן
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול
הותיר: הורים ואחות

קורות חיים

בן אברהם ופיי (ציפורה). נולד ביום כ"ו בשבט תשט"ז (8.2.1956) בתל-אביב. למד בבית הספר היסודי "תל-חי" שבמקום, המשיך וסיים את לימודיו בבית הספר התיכון העירוני ה' שבתל-אביב. גבי היה תלמיד מוכשר והצטיין במתמטיקה. גם מחוץ למסגרת הלימודים הקדיש שעות רבות ללימודי המתימטיקה ואף זכה בפרס הטכניון בחיפה בתחרות לילדים מחוננים במקצוע זה. בצד הלימודים התמסר לתחביביו: ניגן בחליל, בגיטרה, בסקסופון ובפסנתר. היתה לו שמיעה אבסולוטית וגילה כישרון רב בנגינה. עם זה, עסק בענפי ספורט שונים, היה אספן נלהב והצליח לרכוש לו אוסף בולים ואוצר של תמונות. היטיב לשחק במשחק השחמט ובמשחק הברידג' והקדיש זמן רב למשחקים אלה.

בהיותו חבר בקהילה הרפורמית הקפיד להתפלל כמצוות הקהילה. השתתף בקביעות בחוג לריקודי עם של אונברסיטת תל-אביב. גבי היה בן מסור להוריו וידיד נפש לאחותו הצעירה ממנו. שמר על קשר הדוק עם בני משפחתו ועם קרובי המשפחה הענפה ברחבי הארץ. עזר לכול - להוריו, לידידיו ולמכריו. חיי היום יום שלו היה מלאים פעילות, וחוג מכריו וידידיו גדל והתרחב. גבי

פגש את שלי מוצקין האמריקנית, בעת ביקור שערכה בארץ, והתיידד עמה. גם כשחזרה לארצות הברית היא שמרה לו אמונים, והוא השתדל לפגשה מדי שנה כאשר ערך טיולים לחוץ לארץ.

גבי גויס לצה"ל בינואר 1974 והתנדב לחיל האויר. לאחר הטירונות ולאחר שהשתלם בקורס

טיס וכן בקורס צניחה ובקורס נווטים, נשלח לטייסת חיל האויר בצפון הארץ. אהב מאוד את הטייסת שלו ונהנה מנוף הגליל ומהאוירה בבסיס. כעבור זמן, בהיותו קצין מצליח, נשלח לביס"ט בדרום הארץ ועבר הכשרה לקורס מדריכי טיסה. היה אחראי ומסור לתפקידו ומוכן לקבל על עצמו ככל תפקיד שמפקדיו הטילו עליו.

ביום כ"ג באייר תשל"ז (10.5.1977) נפל גבי בדרום הארץ בעת מילוי תפקידו. הובא למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי שבקרית-שאול. השאיר אחריו הורים ואחות. אחרי מותו הועלה לדרגת סרן.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "גבי הכיר בזכותו לשרת את עם ישראל כמיטב יכולתו, וברור היה לו כי בצד הזכות והחובה טמון בשירות זה סיכון, שיש לחיות עמו יום יום, וכי דרושים אומץ לב וכוחות נפש רבים כדי להתמודד עם המשימות הקשות. חבריו ליחידה אהבוהו בהיותו חביב, עליז, שותף פעיל בכל אירוע וחבר אמיתי לידידיו".

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה